CDL нерѓосувачки челик вертикална повеќестепена високопритисна центрифугална пумпа - Кина Шангај SOG пумпи

CDL вертикална повеќестепена високопритисна центрифугална пумпа од нерѓосувачки челик

Пумпа Опис:

CDL / CDLF е еден вид на вертикални мулти-функционални products.It може да се користи за да се пренесе на различни медиум од вода од чешма на индустриски течност на различна температура и со различна стапка на проток и притисок. CDL тип е се применуваат за пренесување на не-корозивни течност, додека CDLF е погодна за малку корозивни течност.


детали за производот

Тагови производ

пумпа Опис

CDL е еден вид на вертикални не Нормално всисни повеќестепени центрифугални пумпи, кој е управувано од страна на стандарден електричен мотор. излез вратило моторот е директно поврзан со вратило на пумпата преку спојка. притисок отпорни на цилиндар и се фиксни помеѓу главата на пумпата и влезот и излезот делот со завртки престој. На влезот и излезот се наоѓа на дното на пумпата во иста рамнина. Овој вид на пумпа може да биде опремен со интелигентна заштитник ефикасно да се спречи тоа од сув од, надвор од фаза и преоптоварување.

 

операција услови

1) тенок, чиста, не-запаливи и не-експлозивни течност која содржи без цврсти гранули и влакна. 

2) Течни температура: Нормално тип температура: -15 ℃ ~ + 70 ℃; Топла вода тип: -15 ℃ ~ + 120 ℃

3) Собна температура: до + 40 ℃

4) Висина: до 1000m

5) Кога густина или вискозитет на пренос на медиум ја надминува онаа на вода, тоа е потребно за да изберете возење мотор на високо-власт.

6) PH 5-8

 

опсег на моќности

Капацитет: 2 до 500 м ³ / ч

Раководител: 15 до 195 метри

Ефикасност: 72% до 92,5%

Брзина на вртење: 2900 r / min

Енергија: 0,37 до 15 kW

NPSH: 1,8

Посебни барања може да се преговара.  

 

апликација

1) Водовод: филтер за вода и транспорт во водовод, зголемување на главниот цевковод, зголемување на високи згради.

2) Индустриски Зголемување на: процесот на систем за проток на вода, систем за чистење под висок притисок за перење систем, гаснење на пожар систем.

3) Со индустриски течни пренесување: ладење и климатизација систем, снабдување со вода котел и кондензација систем, намена машина-поврзани, киселини и бази.

4) за третман на вода: ултра систем на филтрирање,

5) Обратно осмоза систем,

6) Дестилација систем, сепаратор, базен 

7) за наводнување: обработливо земјиште наводнување, спреј за наводнување, капе наводнување. 

 

мотор

1. Целосна ограден воздушно ладење тип две пол-норм-мотор

2. Класа на заштита: IP55

3. Класа на изолација: F

4. Стандардна напон: 50Hz: 1 x 220-230 / 240V
                                        3 x 200-220 / 346-380V
                                        3 x 220-240 / 380-415 V
                                        3 x 3 80-415 V

крива перформанси

Следниве услови се погодни за криви на перформансите прикажани подолу:

1. Сите криви се врз основа на измерените вредности на 50Hz: константен број на вртежи на моторот 2900rpm и 2950rpm.

2. крива толеранција во согласност со ISO 9006 Анекс А.

3. Мерење е направено со 20 ℃ воздухот без вода. кинематска вискозност од 2 mm / sec.

4. работа на пумпата се однесуваат на регионот на перформансите прикажани со задебелени крива за да се спречи прегревање поради премногу мал проток или преоптоварување на моторни поради премногу голем проток.

 

модел на симболи

图片 3

 

2312weas 23123fadfa


  • Претходно:
  • Следна:

  • WhatsApp Online Chat !