CHL Хоризонтална Повеќестепена нерѓосувачки челик центрифугална пумпа - Кина Шангај SOG пумпи

CHL Хоризонтална Повеќестепена нерѓосувачки челик центрифугална пумпа

Пумпа Опис:

CHL / CHLF е еден вид на мултифункционален products.It може да се користи за да се пренесе на различни медиум од вода од чешма на индустриски течност на различна температура и со различна стапка на проток и притисок. CHL тип се применува на пренесување на не-корозивни течност, додека CHLF е погодна за малку корозивни течност.


детали за производот

Тагови производ

пумпа Опис

CHL нерѓосувачки челик хоризонтална повеќестепени центрифугални пумпи не се само грундирање пумпи се користат за превоз на течност. Тие се класифицирани во два вида: Вид на цилиндар и пресек тип. се донесуваат хоризонтална мотор и алуминиумски механичка заптивка, што ја прави замена поудобно. На преплавени делови на хоризонтална пумпа процес е да се направи од нерѓосувачки челик 304, што се применува за светлина-корозија медиум. Потпирајќи се на висока ефикасност, заштеда на енергија перформанси, сигурен квалитет, широк спектар употребливи, нашите производи добиваат голема популарност откако беше лансирана.

 

операција услови

1) тенок, чиста, не-запаливи и не-експлозивни течност која содржи без цврсти гранули и влакна. 

2) Течни температура: Нормално тип температура: -15 ℃ ~ + 70 ℃; Топла вода тип: -15 ℃ ~ + 120 ℃

3) Собна температура: до + 40 ℃

4) Висина: до 1000m

5) Кога густина или вискозитет на пренос на медиум ја надминува онаа на вода, тоа е потребно за да изберете возење мотор на високо-власт.

6) PH 6,5-8,5

 

опсег на моќности

Капацитет: Q до 32 m³ / h

Глава: H до 88 m

Температура: 110 ℃
Брзина на вртење: n 2900 rpm или 3500 вртежи во минута

Моќност: P до 55 kW * 2

Посебни барања може да се преговара.  

 

апликација

1) Клима систем

2) аквакултура

3) Систем за ладење

4) примена на животната средина

5) за обработка на вода (за прочистување на водата)

6) оплодување / систем за мерење  

7) Други посебни апликации 

 

мотор

1. Целосна ограден воздушно ладење тип две пол-норм-мотор

2. Класа на заштита: IP55

3. Класа на изолација: F

4. Стандардна напон: 50Hz: 1 x 220-230 / 240V

                                      3 x 200-220 / 346-380V

                                      3 x 220-240 / 380-415 V

                                      3 x 380-415 V

модел на симболи

111dasd

настап крива

1111ghf

Технички податоци 

性能 参数 表


  • Претходно:
  • Следна:

  • WhatsApp Online Chat !