WQGS Потопна пумпа за отпадна вода - Кина Шангај SOG пумпи

WQGS Потопна пумпа за отпадна вода

Пумпа Опис:

WQGS и GWQ серија не-пречка потопен моторни пумпи се строго дизајнирани, произведени и тестирани во согласност со релативната национални стандарди, тие се применуваат за комерцијални отпадни води, дневно отпадни води, канализација на градот на отпадните води.


детали за производот

Тагови производ

опсег на моќности

Макс. Проток: 300m³ / ч 

Max.Head: 20 m

 

Граници апликација

температура 1. амбиентниот: 0-40 ℃

2. Максимална течност температура + 40 ℃

3. ниво pH од 4-10

4. максимална течност густина 1.2 * 10кг / m³

5. моќ фреквенција е 50Hz. Номинален напон 220VAC за една фаза

                                                 И 380VAC за три фаза со опсег од 100% до 10%.

6. длабочина на потопување од 0.5-5м

 

Полињата апликација

WQGS серија не-пречка потопен моторни пумпи се применливи за испуштање на сериозно загадени отпадни води во фабрики и комерцијални сајтови, канализација одводот станица во станбена површина, систем за одводнување во пречистителна станица за отпадни води градот, одвод станица за одбрана и заштита, снабдување со вода во чешмата вода фабрика, испуштање на отпадни води во болници и хотели, градежни објекти на општински проекти, истражување, рудници, рурални метан базен, земјоделски наводнување итн за реализација на отпадни води и загадувачи содржи гранули, како и чиста вода и корозивни медиуми. 

 

карактеристики

1.Insulation класа: F

2. отпорен на вода коло на материјал QT 450-10.

3.Stainless продолжување челик вратило, карбид двојно -sides механички запечатување.

4.Double канал коло, добар проток капацитет, одлична хидраулични перформанси.

 

Факултативна на барање

Други напонот или фреквенцијата е 60HZ

afdfasdf

adfafd

adfadsf

adffasdg

број тип проток хидраулични главата RPM Напон моќ Висина
(M³ / h) (M) (R / мин) (V) (KW)
1 50WQGS10-10-0.75 10 10 2900 380 0.75 43cm
2 50WQGS10-12-1.1 12 10 2900 380 1.1 43cm
3 50WQGS15-15-1.5 15 15 2900 380 1.5 58CM
4 65WQGS20-10-1.5 15 15 2900 380 1.5 58CM
5 50WQGS15-20-2.2 15 20 2900 380 2.2  
6 65WQGS25-15-2.2 25 15 2900 380 2.2  
7 80WQGS30-12-2.2 30 12 2900 380 2.2  
8 50WQGS20-25-3 20 25 2900 380 3  
9 65WQGS25-22-3 25 22 2900 380 3  
10 80WQGS35-15-3 35 15 2900 380 3  
11 65WQGS35-18-4 35 18 2900 380 4  
12 80WQGS45-15-4 45 15 2900 380 4  
13 100WQGS50-12-4 50 12 2900 380 4  
14 65WQGS40-20-5.5 40 20 2900 380 5.5  
15 80WQGS60-18-5.5 60 18 2900 380 5.5  
16 100WQGS65-15-5.5 65 15 2900 380 5.5  
17 80WQGS80-18-7.5 80 18 2900 380 7.5  
18 100WQGS100-15-7.5 100 15 2900 380 7.5  
19 100WQGS120-18-11 120 18 1450 380 11  
20 150WQGS150-15-11 150 15 1450 380 11  
21 100WQGS150-18-15 150 18 1450 380 15  
22 200WQGS200-15-15 200 15 1450 380 15  
23 150WQGS180-20-18.5 180 20 1450 380 18,5  
24 200WQGS250-15-18.5 250 15 1450 380 18,5  
25 150WQGS200-20-22 200 20 1450 380 22  
26 200WQGS300-15-22 300 15 1450 380 22  

 

WQGS (GWQ) Серија:

Инсталација димензионални цртање на WQGS (GWQ) серија не-фиксна блиску потопен пумпа.

fdh

 

Инсталација, користење и одржување Инструкции:

● Забрането е да се повлече кабли со сила во инсталација и отстранување на електрична пумпа за да се избегне кршење на жици и заеднички delinking што доведе до нормална  работа, па дури и неуспех изгореници;

● Ве молиме да се обезбеди точни и веродостојни кабел за заземјување во инсталацијата на електрична пумпа. Забрането е за луѓето или животните да им пријде на оперативната зона вода  или допир на електрична пумпа кога тоа е работа. Со цел да се намали ризикот електричен шок, тоа може да биде поврзан само со заземјување приклучок;

● работа преоптоварување е забрането;

● Каблите поврзани со пумпи не треба да биде помал од 1,2 пати поголема од површината на електрична пумпа;

● На електрична пумпа мора да се залепи во инсталацијата. Но, кабли не може да се нагласи или ротираат заедно со електрична пумпа, откако таа се отворени;

● Откако пумпата не произведува вода во операцијата, електрична пумпа треба да се провери за било вртење или проверка на вентил на устата на вода вентил треба да се провери за било остаток на воздухот;

● Фаза-до-фаза и релативна отпорност на моторот на електрична пумпа изолација земја-земја треба да се проверува на редовна основа со отпорот не пониска од 2MΩ. Инаку, опремата треба да се расклопуваат за инспекција и поправка;

● По половина година на нормална работа под пропишаните услови за работа, електрична пумпа треба да се провери за нафта соба запечатување состојба. Откако маслото се emulsified или седиментирани вода излегува, 10 # масло за машини и механички делови печат треба да се замени во навремено;

● поправка работа Еден големи треба да се спроведе по нормална работа за една година: истрошени делови треба да се замени, сврзувачки елементи треба да се провери и  лубрикант треба да се дополнат и да се замени за да се обезбеди одлична подмачкување во нормалното работење;

● Ве молиме чистење на електрична пумпа и убивам монистра, ако не е во употреба.

 

Дефект анализа и елиминација

дефект анализа причина методи за елиминација
недоволен проток или без вода 1.mistaken точка нож се прилагоди на било кои два фаза секвенца на кола моќ
2.openness и комплетноста на излезот вентил провери вентил
3.left воздухот во цевките помеѓу вентил и пумпа го прави тешко да се отвори вентил празнење на воздухот во цевките
4.too мала брзина на ротација проверка на доток на напонот степен
5.excessive печат прстен на триење замени
6.high густина или вискозност во течност промена на густина и вискозност на течни
7. цевка и ножот блокада елиминирање на пречките во цевките и ножеви
нестабилно електрична пумпата 1.blade нерамнотежа замени или да управувате со балансирање на тркалата
штета 2.bearing замени
работа 3.overload прилагодување вентил за да се избегне преоптоварување електрична пумпа
инсталација 4.sliding повторно поставување
низок отпор на изолација 1.leakage во крајот на жици од кабелот и моќ кола се зацврсти и притиснете цврсто ореви
2cable штета од проводници или внесување на вода од главата замени
3.mechanical печат на триење замени
4.O во облик на печат прстен стареење и неуспехот замени
прекумерна струја 1.low работен напон прилагоди работен напон
2.blade блокада или заглавени-up чиста пречки во цевките и течни
3.High густина или вискозност во течност промена на густина и вискозност на течни
4.excessive отвореност вентил се прилагоди отвореност вентил

  • Претходно:
  • Следна:

  • WhatsApp Online Chat !