CDL vertikale shumëshkallëshe çelik Pompë - China Shanghai SOG Pumps

CDL vertikale shumëshkallëshe Çelik Pompë

Pump Përshkrimi:

CDL / CDLF është një lloj vertikale products.It multi-funksionale mund të përdoret për të përcjellë të mesme të ndryshme nga rubinet uji të lëngshme industrial në temperaturë të ndryshme dhe me normë të ndryshme të rrjedhës dhe presioni. lloj CDL është i aplikueshëm për të përcjellë të lëngshme jo-korrozive, ndërsa CDLF është i përshtatshëm për të lëngshme pak gërryes.


Detail Product

Produkt Tags

Pump Përshkrimi

CDL është një lloj vertikale jo-vetë mbushje baruti pompë shumëshkallëshe centrifugale, e cila është drejtuar nga një motor elektrik standarde. output bosht motor lidhet direkt me pompë bosht nëpërmjet një bashkim. Cilindër presion-rezistente dhe janë të fiksuara në mes të kokës pompë dhe gji dhe seksionit dalje me bulonave qëndrojnë. Gji dhe dalje janë të vendosura në pjesën e poshtme pompë në të njëjtin avion. Ky lloj i pompë mund të jetë e pajisur me një mbrojtës inteligjent për të parandaluar në mënyrë efektive nga thatë-running, nga-e-fazë dhe mbingarkesës.

 

Kushtet operacion

1) të hollë, likuid i pastër, nuk digjet dhe jo-shpërthyese permbajtur ka granula ngurta dhe fibrat. 

2) temperature lengut: type normale temperatura: -15 ℃ ~ + 70 ℃; type ujë të nxehtë: -15 ℃ ~ + 120 ℃

3) ambientit temperatura: deri + 40 ° C

4) Altitude: deri në 1000 m

5) densiteti ose viskozitet të mediumit të transmisionit madhe se e ujit, eshte e nevojshme për të zgjedhur një motor lëvizëse e energji të lartë.

6) PH 5-8

 

Gama Performance

Kapaciteti: 2 deri ne 500 m ³ / h

Kreu: 15 deri në 195 m

Efikasiteti: 72% deri në 92.5%

Shpejtësinë e rrotullimit: 2900 r / min

Fuqia: 0.37 deri në 15 kW

NPSH: 1.8

kërkesat e veçanta mund të negociohet.  

 

Aplikacion

1) Furnizimi me ujë: filtër të ujit dhe transportit në ujësjellësit, rritjen e tubacionit kryesor, rritjen e në rritje të lartë ndërtesa.

2) Industrial Rritja: Procesi i sistemit të ujit rrjedhës, sistem pastrimi, sistemi larje presion të lartë, sistem luftimin e zjarrit.

3) industriale lëngshme Conveying: ftohjes dhe sistem kondicjoneri, furnizimi me ujë bojler dhe sistemi i kondensimit, qëllimi makinë-të lidhur, acidet dhe alkali.

4) trajtimin e ujit: system ultra filtrimit,

5) Reverse osmozë Sistemit,

6) Distilimi i Sistemit, ndarës, pishinë 

7) Irrigation: bujqësore vaditje, spray vaditjes, dripping vaditje. 

 

motor

1. ajrit Full-mbyllur ftohur tipit dy-pol motor standarde

2. klasë Mbrojtja: IP55

3. Klasa e Insulation: F

4. standard tension: 50Hz: 1 x 220-230 / 240V
                                        3 x 200-220 / 346-380V
                                        3 x 220-240 / 380-415 V
                                        3 x 3 80-415 V

Curve Performance

kushtet e mëposhtme janë të përshtatshme për kurbave të treguara më poshtë:

1. Të gjitha kthesa janë të bazuara në vlerat e matura të 50Hz: konstante shpejtësi motorike 2900rpm ose 2950rpm.

2. Toleranca Curve në përputhje me ISO 9006 Aneksin A.

3. Matja është bërë me 20 ℃ ujë me ajër të lirë. viskoziteti kinematik i mm 2 / sec.

4. Funksionimi i pompimit do t'i referohet rajonit të performancës treguar nga kurbë thickened për të parandaluar mbinxehje për shkak të shumë të vogla norma rrjedhin ose mbingarkesa e motorit për shkak të shkallës shumë të mëdha të rrjedhës.

 

Simbolet Model

图片 3

 

2312weas 23123fadfa


  • Previous:
  • Next:

  • WhatsApp Online Chat !