WQGS zhytes Ujërat e zeza Pump - China Shanghai SOG Pumps

WQGS zhytes Ujërat e zeza Pump

Pump Përshkrimi:

WQGS dhe GWQ seri jo-nallane pompa motorike përmbytur janë të dizajnuara në mënyrë rigoroze, të prodhuara dhe të testuar në përputhje me standardet kombëtare të afërm, ata janë të zbatueshme për ujë komerciale mbeturinave, ujit të përditshëm të mbeturinave, sistemin e kullimit të ujërave të zeza të qytetit.


Detail Product

Produkt Tags

Gama Performance

Max. Flow: 300m³ / h 

Max.Head: 20 m

 

Kufijtë e aplikimit

temperature 1. ambientit: 0-40 ℃

2. maksimale temperature likuid + 40 ℃

3. Niveli PH nga 4-10

4. densitet maksimale likuid 1.2 * 10kg / m³

5. frekuencë Fuqia është 50Hz. tension nominal është 220VAC për fazën e vetme

                                                 Dhe 380VAC për tre faza me varg nga -100% në 10%.

6. thellësi Zhytje nga 0.5m-5m

 

Fushat e aplikimit

seri WQGS jo-nallane zhytur pompa motorike janë të zbatueshme për shkarkimin e ujërave seriozisht ndotur mbeturinave në fabrika dhe faqet komerciale, kanalizimit stacion kullues në zonë banimi, sistemit të kullimit në qytetin e impiantit të trajtimit të ujërave të zeza, kullues stacion për mbrojtje civile, furnizim me ujë në rubinet bimë ujë, shkarkimi i ujërave të zeza në spitale dhe hotele, vendet e ndërtimit të projekteve komunale, eksplorim, miniera, pishinë metan rural etj ujitjes bujqësore për të ofruar ujë të mbeturinave dhe ndotësve që përmbajnë granula, si dhe ujë të pastër dhe mediumet gërryes. 

 

Features

1.Insulation klasë: F

2. rezistente ndaj ujit shtytës i QT 450-10 materialit.

çeliku 3.Stainless bosht extension, karabit -sides dyfishtë nënshkrimin mekanike.

4.Double shtytës channel, kapaciteti i mirë rrjedhjes, performanca e shkëlqyer hidraulike.

 

Fakultative në dispozicion sipas kërkesës

tension të tjera ose frekuenca është 60Hz

afdfasdf

adfafd

adfadsf

adffasdg

numër lloj Flow kreu hidraulike RPM tension pushtet lartësi
(M³ / h) (M) (R / min) (V) (KW)
1 50WQGS10-10-0.75 10 10 2900 380 0.75 43cm
2 50WQGS10-12-1.1 12 10 2900 380 1.1 43cm
3 50WQGS15-15-1.5 15 15 2900 380 1.5 58cm
4 65WQGS20-10-1.5 15 15 2900 380 1.5 58cm
5 50WQGS15-20-2.2 15 20 2900 380 2.2  
6 65WQGS25-15-2.2 25 15 2900 380 2.2  
7 80WQGS30-12-2.2 30 12 2900 380 2.2  
8 50WQGS20-25-3 20 25 2900 380 3  
9 65WQGS25-22-3 25 22 2900 380 3  
10 80WQGS35-15-3 35 15 2900 380 3  
11 65WQGS35-18-4 35 18 2900 380 4  
12 80WQGS45-15-4 45 15 2900 380 4  
13 100WQGS50-12-4 50 12 2900 380 4  
14 65WQGS40-20-5.5 40 20 2900 380 5.5  
15 80WQGS60-18-5.5 60 18 2900 380 5.5  
16 100WQGS65-15-5.5 65 15 2900 380 5.5  
17 80WQGS80-18-7.5 80 18 2900 380 7.5  
18 100WQGS100-15-7.5 100 15 2900 380 7.5  
19 100WQGS120-18-11 120 18 1450 380 11  
20 150WQGS150-15-11 150 15 1450 380 11  
21 100WQGS150-18-15 150 18 1450 380 15  
22 200WQGS200-15-15 200 15 1450 380 15  
23 150WQGS180-20-18.5 180 20 1450 380 18.5  
24 200WQGS250-15-18.5 250 15 1450 380 18.5  
25 150WQGS200-20-22 200 20 1450 380 22  
26 200WQGS300-15-22 300 15 1450 380 22  

 

WQGS (GWQ) Seria:

Instalimi vizatim dimensional i WQGS (GWQ) seri jo-ngushtë fikse pompë motorike zhytur.

FDH

 

Instalimin, operimin dhe mirëmbajtjen Udhëzimet:

● Është e ndaluar për të tërhequr kabllot me forcë në instalimin dhe heqjen e pompë elektrike për të shmangur telave thyer dhe delinking të përbashkët të cilat çojnë në normale  dështimin e operacionit dhe madje edhe djegie;

● Ju lutemi të siguruar të saktë dhe të besueshëm lërim kabllor në instalimin e pompë elektrike. Është e ndaluar për njerëzit apo kafshët të afrohen zonën operative të ujit  ose prekni pompë elektrike kur ajo është duke punuar. Në mënyrë që të zvogëlojë rreziqet Electric Shock, ajo mund të jetë i lidhur vetëm me plug tokëzimit;

● operacion Overload është e ndaluar;

● Kabllot lidhen me pompa nuk duhet të jetë më pak se 1.2 herë e zonës elektrike pompë;

● Pompë elektrike duhet të jenë të lidhur në instalimin. Por kabllot nuk mund të theksuar ose të rrotullohen së bashku me pompë elektrike herë se është nisur;

● Pasi pompë nuk prodhon ujë në operacion, pompë elektrike duhet të kontrollohet për çdo rrotullim të kundërt ose valvula kontrolloni në gojë prizë të ujit duhet të kontrollohet për çdo ajrit të mbetur;

● Faza-to-faza dhe tokë-tokë rezistenca relative izolimin e motorit të pompë elektrike duhet të kontrollohet në mënyrë të rregullt me ​​rezistencë jo më të ulët se 2MΩ. Përndryshe, pajisja duhet të disassembled për inspektimin dhe riparimin;

● Pas një vit e gjysmë të funksionimit normal në bazë të kushteve të përcaktuara të punës, pompë elektrike duhet të kontrollohet për dhomë naftës kusht nënshkrimin. Pasi vaji është emulsified ose sedimented uji del, 10 # vaj makine dhe pjesët mekanike vulë duhet të zëvendësohet në kohën e duhur;

● Një shkallë të gjerë riparim punë duhet të kryhet pas operacionit normal për një vit: Pjesë veshur duhet të zëvendësohet, fasteners duhet të inspektohen dhe  lubrifikant duhet të plotësohet dhe të zëvendësohet për të siguruar vajosje shkëlqyer në funksionimin normal;

● Ju lutemi të pastër pompë elektrike dhe të fshijë rruaza në qoftë se nuk është në përdorim.

 

Analiza mosfunksionim dhe Eliminimin

Keqfunksionim Analiza Shkak metodat e eliminimit
rrjedha e pamjaftueshme ose pa ujë pika 1.mistaken blade rregulluar ndonjë sekuencen dy faza e qarqeve energjisë
2.openness dhe tërësinë e valvulës dalje inspektojë valvul
ajrit 3.left në tubacione mes valvula dhe pompë e bën të vështirë për të hapur valvula shkarkimin e ajrit në tubat e
4.too shpejtësi të ulët rrotullimit kontrolloni furnizimit me energji elektrike për shkallën e tensionit
5.excessive vula unazë pastrim zëvendësoj
densitet 6.high ose viskozitet në të lëngshme ndryshuar densitetin dhe viskozitetin e lëngshme
7. tub dhe teh bllokim eliminuar pengesat në tubacione dhe blades
paqëndrueshme operacion pompë elektrike çekuilibër 1.blade zëvendësuar ose të veprojë balancimin rrota
dëmi 2.bearing zëvendësoj
operacioni 3.overload rregulluar valvul për të shmangur mbingarkesën pompë elektrike
instalimi 4.sliding instalimit përsëri
rezistencë të ulët izolimin 1.leakage në fund instalime elektrike të kabllove dhe energjisë qarqeve kapem dhe shtypni arra fort
telat 2cable dëmtimi ose ujë hyrë nga koka zëvendësoj
3.mechanical vulë konsumuarit zëvendësoj
4.O-formë unazë vulë plakjes dhe dështimi zëvendësoj
aktuale tepruar 1.Low tension pune rregullojë tensionit pune
bllokim 2.blade ose të mbërthyer-lart pengesa të pastër në tubacione dhe likuid
densitet 3.High ose viskozitet në të lëngshme ndryshuar densitetin dhe viskozitetin e lëngshme
hapja 4.excessive valvul rregulluar hapje valvul

  • Previous:
  • Next:

  • WhatsApp Online Chat !