Cilat janë centrifugale mënyra provë pompë?

新闻 2

Zakonisht, centrifugale Pump Test përfshijnë llojin Test dhe fabrika Test:

Pompa centrifugale Testi Testimi tip

Lloji Testi përfshin: test të rrjedhshëm, test performancës dhe testin robërisë dhe zhurma provë dridhje, etj

A: Testi running

Kur drejtimin provë, duhet të kontrolloni rritjen e temperaturës së mbajtur pompë dhe paketim, rrjedhjet e paketimit pompë në dridhje dhe noise.About unaza vulë, disk bilancit, duke konsum në vend, si në provë të kandidojë Hangover Çad.

B: Testi i performancës

Testi Performance është për të përcaktuar ashensor e pompë, fuqia bosht, marrëdhëniet mes efikasitetin dhe rrjedhën rate.Centrifugal pompë fillon nga zero rrjedhë (të paktën) është më i madh sesa varg matet duke përdorur është 15% e rrjedhjes maksimale, pompë të përziera rrjedhjes , pompë axial rrjedhin dhe vorbull valvula pompë fillimit plotësisht e hapur, të paktën për 15% më pak se në pikën minimale measurement.Measuring prurja duhet të jenë uniforme në të gjithë kurbën e pompë centrifugale dhe vorbull pompë më shumë se 13 pikë, pompë boshtor të rrjedhës, të përziera flow pompë më shumë se 15 pikë.

C: test Cavitation

Testi cavitation përdorur për të përcaktuar marrëdhëniet midis ndihmës kritike cavitation dhe flow.Or përdoret për të verifikuar kompensimi kritike cavitation është më pak se ose e barabartë me dispozitat e pompë e ndihmës së nevojshme cavitation.

Pompa centrifugale Testi testi fabrikë

Testi fabrikë është përdorur për të kontrolluar nëse performanca e një pompë centrifugale është në përputhje me kërkesat para se të largohen nga fabrika .Factory testin e pompë centrifugale vetëm zakonisht punojnë në kuadër të pikave të rrjedhës së vogël, trafiku, pikat e mëdha të rrjedhës

Më shumë se tre rrjedhës për të provuar dhe për të kontrolluar kokën pompë dhe fuqi.


Ora Post: Jun-28-2018
WhatsApp Online Chat !